Forum klasy Ia VI LO w Zabrzu Strona Główna
 Forum
¤  Forum klasy Ia VI LO w Zabrzu Strona Główna
¤  Zobacz posty od ostatniej wizyty
¤  Zobacz swoje posty
¤  Zobacz posty bez odpowiedzi
klasy Ia VI LO w Zabrzu
Forum klasy Ia VI L.O. w Zabrzu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
na 1.10.2007 - na poniedziałek

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum klasy Ia VI LO w Zabrzu Strona Główna -> Zadania domowe Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
na 1.10.2007 - na poniedziałek
Autor Wiadomość
luknoga
V-ce przewodniczący



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 158
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/4

PostWysłany: Nie 14:36, 30 Wrz 2007    Temat postu: na 1.10.2007 - na poniedziałek
 
Siemka mam pytanie co było na zadanie na poniedziałek? bo wiem że z gegry i z polaka i religi?
a tak pozatym to jak zrobić te zadania z gegry?....str 12 ćw 1,2,3,4



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Podróżnik




Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 239
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Nie 19:48, 30 Wrz 2007    Temat postu:
 
zad 1
a) 1cm-o,7km
1:70000
b) 1cm-1km
1:100000
c)1cm-2km
1:200000
d)0,5cm-2km
1cm-4km
1:400000
e)1cm-5km
1:500000
zad2
T do W jest 10cm 1cm-25km
więc od T do W jest 250 km
zad3
1:75000
1cm-0,75km
0,75*18=13,5
zad 4
1:25000 1h=10000m2
1cm-0,25km
1cmkwadratowy=0,0625kmkwadrat
2*4=8
8*0,0625=0,5 odp 50h



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
luknoga
V-ce przewodniczący



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 158
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 3/4

PostWysłany: Nie 20:00, 30 Wrz 2007    Temat postu:
 
a to jest z wosu wypracowanie moje.... jeśli ktoś chce to moze coś zkorzystać... ale nie przepisywać!!


Kod:

Na czym polega konflikt wartości w życiu publicznym?


DOBRO (łac. bonum) - określenie wartości użytecznej rzeczy; kwalifikacja czynu moralnego; przedmiot właściwy woli; powszechna właściwość bytów, wchodząca do kanonu.
W szerokim znaczeniu znaczy to samo co wartość, dokładniej to samo co wartość dodatnia, przeciwieństwo zła; w etyce jest pojęciem podstawowym, jako najwyższe w hierarchii wartości moralnych.
ZŁO-to co niezgodne jest z zasadami moralnymi współżycia społecznego-wszystko, co przynosi nieszczęście. Jest ono przeciwieństwem dobra, czyli ideału moralnego. Zło jest jedną z podstawowych kategorii etyczno – filozoficznych i religijnych. Używane jest także w różnych odcieniach znaczeniowych w języku potocznym, opisując to co negatywne, niewłaściwe i niepożądane z punktu widzenia danej hierarchii wartości, pewnych potrzeb lub założonego planu.
Życie codzienne dostarcza nam wiele przykładów zła rodzącego zło.
Chociażby- kradzież. Człowiek początkowo popełnia drobną kradzież. Widząc, że nie została ona zauważona przez nikogo skłania się do coraz większej grabieży. A widząc łatwość i szybkość wzbogacenia się ,,nabiera apetytu na więcej’’ Zachowanie tego człowieka staje się podłe, barbarzyńskie. Potrafi w bestialski sposób zdobyć cenny łup. Jest coraz bardziej bezduszny i brutalny.
Dobro i zło. W pierwszej chwili wydają się te pojęcia przeciwieństwami, ale gdy się głębiej nad tym zastanowimy, dochodzimy do wniosku, że tak naprawdę są bardzo do siebie podobne. Dlaczego? Ponieważ wszystkie one są wartościami względnymi, empirycznie niedefiniowalnymi. Pokazuje to jedno: niedoskonałość ludzkiej percepcji, a co za tym idzie, ludzkiego pojmowania świata. Dobro i zło z pewnością istnieją na tym świecie i często nie umiemy powiedzieć co jest czym. Co więcej, są to pojęcia względne, a jako takie nie posiadają żadnego "stałego punktu odniesienia", obiektywnej skali. Przykładem tego relatywizmu jest przysłowie o tonącym, który brzytwy się chwyta, aby uratować swe życie. Dla niego szczęściem jest wydostanie się z wody i aby się uszczęśliwić, potrafi zadać sobie ból (czyli wyrządzić pewną krzywdę - w tym przypadku dobro zapewniające szczęście). Z drugiej strony, jeśli tonący jest samobójcą,  unieszczęśliwi go nawet bezbolesny ratunek. Z tej przyczyny nie można jednoznacznie stwierdzić, czy człowiek, na przykład bohater jakiegoś utworu literackiego, zrobił coś dobrego, czy złego, czy jest szczęśliwy, czy też nie. Zależy to od "układu odniesienia": czy patrzy się na coś niejako z boku, czy z perspektywy osoby, której to zdarzenie dotyczy.
Jeśli nadarza się sposobność, by ulec pokusie(łapówka), to jej ulegamy. Każda istota ludzka na ziemi potrafi czynić zło, zależy to tylko od okoliczności. Dobro i zło toczą wojnę i nikt nie może się w to mieszać. Aniołowie i demony po raz kolejny wypowiedziały sobie bitwę. Ten pojedynek nie ustaje ani na chwilę w ludzkich sercach aż w końcu jednej z tych sił uda się pokonać drugą. Wszystko jest kwestią zwalczenia pokusy i wyboru.
Uważam, że granica między dobrem i złem w życiu publicznym, o ile w ogóle istnieje, jest trudna do zauważenia. Jedynym warunkiem przyjęcia jakiejkolwiek „umownej” granicy jest określenie zła i dobra w pewnych moralnych dogmatach. Sugerując się nimi możemy ocenić, co jest bezwzględnie złe a co jest względnie dobre. Tak czy inaczej, światło i cień zawsze będą w konflikcie powodując, że człowiek będzie mógł tylko wybierać. Zło i dobro równoważy się, rywalizuje ze sobą, a mimo to musi istnieć obok siebie. Dokonywanie wyboru jest często bardzo trudne. Czasem trzeba się opowiedzieć za mniejszym złem. Innym razem można, pomimo szczerych chęci, skrzywdzić kogoś np. mniejszość narodową. Dlatego powinniśmy się uczyć rozpoznawać dobro, jak głosił Sokrates, aby nie popełnić błędu. Ale nic nas nie uchroni przed przymusem wybierania. Zawsze będą przynajmniej dwie alternatywy, w tym jedna lepsza. Nie wrócimy także do Raju, bo szybko byśmy się tam zaczęli nudzić, a po jakimś czasie przestalibyśmy także doceniać własne szczęście - bo przecież nikt nie ceni równie wysoko słodyczy jak ktoś, kto dopiero co miął w ustach gorycz. Dlatego dobro i zło zawsze będą się ze sobą przeplatać, a to już nasz interes w tym, aby tego pierwszego było jak najwięcej.




Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Podróżnik




Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 239
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Nie 20:27, 30 Wrz 2007    Temat postu:
 
Zajebiste wypracowanie
jestem pod wrażeniem.........brak mi słów..............



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Klaudia




Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 206
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pon 19:17, 01 Paź 2007    Temat postu:
 
Eee Grześiu gdybym wiedziała że napisałes to zade z gegry to bym sobie przepisała :>



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum klasy Ia VI LO w Zabrzu Strona Główna -> Zadania domowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB © 2004 phpBB Group
Galaxian Theme 1.0.2 by Twisted Galaxy